Energia wiatrowa na Twoich usługach

Dużo mówi się w ostatnim czasie o możliwościach zastosowania energii odnawialnej oraz płynących z tego tytułu korzyściach. Wymienia się zarówno zalety, dotyczące zastosowania instalacji w różnego rodzaju miejscach, ale również te, wiążące się z poziomem oferowanej mocy. Dotyczy to w szczególności rozwiązań, wykorzystujących energię wiatrową. Dziś jest ona jedną z bardziej popularnych, nie tylko w wielu miejscach na świecie, ale również i w naszym kraju. Dotyczy to zarówno tych największych elektrowni, jak również i mniejszych, mających mniej spektakularne, przydomowe zastosowanie. Elektrownie wiatrowe oraz pionowe turbiny wiatrowe są obecnie coraz bardziej wydajne i znajdują coraz szersze zastosowanie. Wszystko zależy, między innymi od mocy urządzenia oraz potrzeb, wynikających z charakteru danego miejsca lub obiektu. Na rynku można już zaleźć nawet najmniejsze rozwiązania, dostosowane do niewielkich potrzeb energetycznych. W zależności od naszych potrzeb oraz warunków, możemy zdecydować, że część z urządzeń będzie zasilanych w sposób tradycyjny, a pozostałe zasilanie będzie pochodziło właśnie z elektrowni wiatrowej. Z jej pomocą można również ogrzewać wodę, co jest także niewątpliwym atutem. Reklamy, lampy, oświetlenie oraz czujniki ruchu i kamery telewizji przemysłowej, w wielu przypadkach, mogą być zasilane już przez elektrownie wiatrowe o mocy około 500W oraz 1000W. Dotyczy to szczególnie miejsc, z których korzystamy tylko okresowo, jak domki letniskowe, wczasowe oraz kempingi.

W celu zabezpieczenia większości potrzeb domów jednorodzinnych, najczęściej wystarcza już elektrownia o mocy 3kW. Pojawiać się jednak mogą czasami pewne niedobory energii. Można się przed nimi zabezpieczyć, wspierając się instalacjami z zakresu energii słonecznej – na przykład fotoogniwami.

Dużo większą swobodę zużywania energii elektrycznej oraz ciepła, zapewniają elektrownie wiatrowe o mocy 5kW. Stanowią one ciekawe rozwiązanie dla wielu miejsc, mających problem z dostępem do energii elektrycznej, np. ze względu na lokalizację, czy wysoki koszt podłączenia do tradycyjnej sieci. Elektrownie wiatrowe są również doskonałą propozycją dla właścicieli firm, którym są oferowane instalacje o większej mocy.