Elektrownia wiatrowa - oferta dla firmy i dla domu

Nikt nie jest w stanie określić jednoznacznie, jak długo będziemy w stanie wykorzystywać paliwa kopalne, które są obecnie podstawowymi źródłami energii. Przyjdzie jednak najprawdopodobniej taki dzień, kiedy będą one na tak niskim poziomie, że ich wydobycie będzie nieopłacalne. Inna ewentualność jest taka, że zużyjemy wszystkie dobra i nie będzie już czego szukać, ani tym bardziej, wydobywać.

Koniecznością staje się zatem, produkcja energii z alternatywnych źródeł, tym bardziej, że węgiel, gaz oraz ropa naftowa, podczas wydobywania i zużycia, mają często, bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne. Powodem jest emisja gazów, pyłów oraz szeregu innych, toksycznych substancji, które nie są obojętne dla nas, roślin, ani dla zwierząt. Świat jednak nie stoi w miejscu i zapotrzebowanie na energię rośnie bardzo szybko, do czego przyczynia się między innymi rosnąca liczba mieszkańców naszej planety, rozwój przemysłowy i gospodarczy, a nawet rosnąca liczba sprzętów gospodarstwa domowego, używana przez nas praktycznie każdego dnia.

Obecnie jednak, przynajmniej w zakresie pozyskiwania energii, możemy skorzystać z bardzo atrakcyjnych możliwości. Dotyczy to przede wszystkim rozwiązań oferowanych przez odnawialne źródła energii. Ważnym przykładem takiego źródła energii jest wiatr, który ma coraz ważniejsze znaczenie w gospodarkach wielu krajów. Obok bowiem firm, z rozwiązań wykorzystujących energię wiatrową, coraz częściej korzystają również i osoby prywatne. Do ich właśnie potrzeb, przystosowano elektrownie wiatrowe, nadając im przydomowy charakter. Wskazuje się, że potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego, najlepiej spełniają elektrownie wiatrowe o mocy 5kW. Taka elektrownia jest w stanie zapewnić poprawne działanie praktycznie wszystkich urządzeń, z których korzystamy w domu każdego dnia. Dotyczy to również tak wymagających sprzętów jak kuchenka elektryczna, odkurzacz, czy też żelazko. Można oczywiście zastosować elektrownie o mocy około 3kW, jednak w tym samym czasie, nie wszystkie urządzenia będą mogły być używane. W takich przypadkach, może wystąpić konieczność posiłkowania się modułami, wykorzystującymi energię słoneczną, produkowaną, między innymi przez fotoogniwa.